Wycieczka do Warszawy

Wiosną tego roku uczniowie klas VIII, VII, VI i V odwiedzili  stolicę naszego państwa. Młodzież miała okazję obejrzeć na żywo pracę naszych posłów i senatorów w gmachu polskiego parlamentu przy ulicy Wiejskiej, poznać historię polskiego parlamentaryzmu od czasów powstania aż po czasy współczesne. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są funkcje Sejmu, jak wygląda proces uchwalania ustawy oraz na czym polega praca posła.

 Kolejnym punktem programu była wizyta w Telewizji Polskiej, w której m.in. zajrzeliśmy  na plan programu Pytanie na Śniadanie. Dowiedzieliśmy się, jak funkcjonują media, w jaki sposób powstają programy telewizyjne. Program zwiedzania telewizji  objął również  wizytę w pomieszczeniach reżyserskich, magazynach rekwizytów i kostiumów oraz muzeum.
Odbyliśmy również  spacer  Traktem Królewskim od Placu Zamkowego z Kolumną Zygmunta, Krakowskim Przedmieściem , gdzie oglądaliśmy pałac prezydencki. Mieliśmy okazję podziwiać zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Józefa Piłsudskiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wycieczki.

Nasz Facebook