„BIZnet – nauka przedsiębiorczości z wykorzystaniem internetowej gry ekonomicznej”

Przyłączyliśmy się do projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Razem na wyżyny” pt. „BIZnet – nauka przedsiębiorczości z wykorzystaniem internetowej gry ekonomicznej”.
Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
W ramach działań projektowych uczniowie będą podejmować decyzje biznesowe i tworzyć wirtualne firmy. Branżowe Symulacje Biznesowe REVAS to innowacyjna metoda nauki przedsiębiorczości, dzięki której uczniowie zdobędą wiele praktycznych umiejętności.

Do projektu „BIZnet – nauka przedsiębiorczości z wykorzystaniem internetowej gry ekonomicznej” zgłosiło się 24. uczniów naszej szkoły.
26 listopada wzięli oni udział w warsztatach kształtujących umiejętność prowadzenia wirtualnego przedsiębiorstwa. Obszary tematyczne realizowane z zastosowaniem gry symulacyjnej to m. in. zakładanie działalności gospodarczej, obowiązki przedsiębiorcy wobec ZUS i US, rekrutacja i zarządzanie personelem, obsługa klienta, aktywna sprzedaż oraz negocjacje i działania marketingowe. Uczniowie przyswoili wiedzę na temat podstawowych zagadnień przedsiębiorczości, wykorzystując je w konkretnych sytuacjach oraz wcielając się w rolę właściciela firmy.
Udział w projekcie pozwolił zdobyć doświadczenie i pewność siebie, a także otworzył wiele ciekawych możliwości przed uczniami.

Ostatnim etapem projektu „BIZnet – nauka przedsiębiorczości z wykorzystaniem internetowej gry ekonomicznej” było przystąpienie do konkursu, w którym 3-osobowe grupy sprawdzały się jako właściciele swojego biznesu. Podczas rozgrywki eliminacyjnej uczestnicy wcielili się we współwłaścicieli wirtualnych przedsiębiorstw. Zadaniem uczniów było założenie i poprowadzenie wirtualnych firm na konkurencyjnych rynkach. W trakcie konkursu uczniowie podejmowali realistyczne decyzje biznesowe, m. in. takie jak: zatrudnianie pracowników, ustalanie wynagrodzeń, zakup sprzętów, wydatki na marketing czy ustalanie ceny.
Grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Nadia Gdawiec , Amelia Jędryszek i Dominik Grzebiela okazała się najlepsza na swoim rynku i na oficjalnej uroczystości odebrali wyróżnienie oraz bony pieniężne.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów👏👏👏!

Nasz Facebook
Ważne informacje

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kościelcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych

i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://spkoscielec.pl/

czytaj dalej…