Samorząd szkolny

Rok szkolny 2017/2018

W dniu 2 października 2017r. w szkole miały miejsce wybory do Samorządu Uczniowskiego. Rozpoczęliśmy  od przygotowania programów wyborczych, które przygotowali Nicola Gdawiec z kl.VI, Marcin Dudek z Kl.VII, Wiktoria Kapica z klasy V oraz Nadia Gdawiec z kl.IVa. Po wygłoszeniu swoich propozycji zmian w życiu szkoły uczniowie przystąpili do głosowania na wybranych kandydatów. Komisja wyborcza w składzie Patryk Cierniak, Maja Reterska
i p.Małgorzata Słabosz dokonała liczenia głosów oddanych na poszczególnych kandydatów.
W wyborach szkolnych zwyciężyła Nicola Gdawiec z kl.VI. Gratulacje!!!
Teraz nasza czwórka będzie animować życie szkoły i zachęcać wszystkich uczniów do współpracy.


OGŁOSZENIE

Ogłaszamy akcję na rzecz fundacji dla osób niewidomych i niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”.
W szkole odbędzie się sprzedaż cegiełek w postaci pomocy naukowych (1,5 zł za sztukę lub kto ma życzenie dać więcej).Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 21- letniemu Jakubowi Nowakowskiemu,który choruje na Retinopatię wcześniaczą i autyzm.Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, tj. rowerowózek ułatwi mu podróżowanie z najbliższymi i ukoi niepokój poprzez kontakt z naturą.

Samorząd Uczniowski i opiekun SU Katarzyna Kołomycew

 


SZANOWNI NAUCZYCIELE,
DRODZY UCZNIOWIE ORAZ RODZICE

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji „

Sprzątanie Świata – Clean Up the World  2015″zapraszam ponownie do aktywnego uczestnictwa w V edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem:

 

ODDAJ ZUŻYTYZapraszam do dołączenia się Naszej placówki do

 ogólnopolskiej akcji ekologicznej,
w której zebrane 
zużyte lub uszkodzone
 zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu. . Honorowy patronat nad działaniami objął Pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie .

Zużyte, uszkodzone komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.

W poprzedniej edycji akcji wzięły udział szkoły z całej Polski zbierając średnio po ok. 4 kg telefonów na 100 uczniów. Zwycięskie szkoły opublikowane zostaną na stroniewww.ekophone.pl

SZCZEGÓŁY POSTEPOWANIA*
Do 13 listopada 2015 r. samorząd uczniowski przeprowadzi wśród uczniów zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. nie musi być sprawny i może być uszkodzony.
 
Szkoły które uzyskają najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole i dodatkowo zaproponują ciekawe hasło ekologiczne otrzymają nowoczesne, atrakcyjne cyfrowe aparaty fotograficzne lub inne nagrody rzeczowe na życzenie zwycięskiej placówki*.Każdawww.ekophone.pl

Mam nadzieję i wierzę, że ta wspólna ogólnopolska akcja do której przyłącza się nieustannie tak wiele placówek oświatowych, przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych w polskich szkołach, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.
Zacznijmy porządkowanie i sprzątanie świata od własnego biurka i otoczenia.

DZIĘKUJEMY ZA EKOLOGICZNĄ POSTAWĘ I OCZEKUJEMY NA WASZE .

PAMIĘTAJ BĄDŹ EKO!

Opiekun SU

Katarzyna Kołomycew


 

Ogłoszenie

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę.

Zbieramy: suchą karmę dla psów i kotów oraz używane koce i ręczniki.

Wszystko przekażemy do dla bezdomnych zwierząt w Kłomnicach.

Akcja trwa do 24 listopada 2015r.

Przyniesione rzeczy przekazujemy swoim wychowawcom.

Opiekun SU Katarzyna Kolomycew

Lubię To !
Zespół na wesele
Linki