WIZYTA STRAŻAKÓW W Z-SP W KOŚCIELCU

Dzisiaj z lekcyjnego skupienia wyrwał naszych uczniów alarm przeciwpożarowy. Pod kierunkiem nauczycieli została przeprowadzona ewakuacja i przed budynkiem szkoły odliczyli się wszyscy w niej przebywający. Na szczęście, jak się chwilę potem okazało, alarm i ewakuacja były próbą, którą przeprowadzili strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelcu.

Miała ona na celu przygotować uczniów i pracowników szkoły na okoliczność ewentualnej ewakuacji oraz usprawnić jej proces. Następnie uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w spotkaniu ze strażakami, którzy przybliżyli im istotę udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy z zaciekawieniem przyglądali się praktycznemu pokazowi przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz użycia defibrylatora. Sami również mieli okazję przećwiczyć swoje umiejętności na fantomach. Na koniec strażacy zaprezentowali, jak wygląda ewakuacja osoby poszkodowanej.
Nasi goście szczególnie uczulili słuchaczy na ważne zasady postępowania z osobą poszkodowaną. Wszyscy już wiemy, że udzielenie pomocy jest naszym obowiązkiem, a w walce o ludzkie zdrowie i życie liczy się każda minuta. Bo „Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat.”
Pragniemy serdecznie podziękować Prezesowi OSP w Kościelcu Panu Robertowi Kozierkiewiczowi oraz wszystkim obecnym dziś strażakom zarówno za dzisiejszą lekcję, jak i za bezinteresowne niesienie pomocy innym na co dzień. Wasza praca jest nieoceniona!

Nasz Facebook

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych (IOD)

– mgr inż. Dagmara Witczak e-mail: dw_iod@onet.pl

Ważne informacje

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kościelcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych

i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://spkoscielec.pl/

czytaj dalej…