NOC CZYTELNICZO-FILMOWA

Ach, co to była za noc! W piątek 18 października w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Kościelcu odbyła się noc czytelniczo-filmowa, której tematem przewodnim była lektura pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz trylogia filmowa nakręcona na jej podstawie.

O godzinie 19.00 rozpoczęliśmy spotkanie, którego głównym celem była promocja czytelnictwa i kultury, przybliżenie gatunku fantasy oraz treści lektury, a także integracja uczniów i nauka pracy zespołowej. Uczniowie klasy V, VIa i VIb na początku wysłuchali ciekawostek na temat autora powieści i tym samym prekursora gatunku fantasy, Johna R. R. Tolkiena. Potem uczniowie czytali fragmenty powieści, które wprowadziły nas w magiczny świat Śródziemia. Następnie klasy przystąpiły do rywalizacji konkursowych. „Mistrzami języka elfów” okazali się uczniowie klasy VI a, natomiast w konkursie kahoot wiedzy o lekturze zwyciężyła klasa VI b. W konkursie plastycznym pt. „Hobbit – a kto to taki?” kreatywnością i inwencją twórczą wykazali się uczniowie klasy V i to oni wywalczyli I miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Ważną częścią naszego niecodziennego spotkania było również wspólne zjedzenie kolacji – pizzy.
Po posiłku uczniowie zajęli wygodne miejsca i rozpoczęliśmy maraton filmowy. Ponad osiem godzin cudownego świata hobbitów, krasnoludów, elfów i wielu innych nieziemskich ras, walka dobra ze złem, magia oraz ogromna siła przyjaźni sprawiły, że tylko nieliczni zasnęli przed zakończeniem seansu.
Noc pełna wrażeń, wspólnych działań i rozmów do rana w otoczeniu literatury i bogactw świata filmu z pewnością na długo zagości w pamięci uczestników, którzy już dziś nieśmiało planują kolejną…

Paulina Pijanka

Nasz Facebook