Nauka zdalna

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Od poniedziałku 25 marca zgodnie z zapowiedziami Ministra Edukacji Narodowej oficjalnie rozpoczynamy naukę zdalną. Jest to wyzwanie dla nas wszystkich: rodziców, nauczycieli i uczniów. Postaramy się, aby nauczanie przebiegało w sposób sprawny i nienadmiernie obciążający uczniów. Zdajemy sobie sprawę, że mogą wystąpić problemy techniczne, ale proszę nas w takim przypadku powiadamiać.

Rodzice!

Przypominamy, że to jest czas nauki, nie odpoczynku. Proszę zatem pilnować, aby dzieci wypełniały obowiązki szkolne, logowały się we wskazanym przez nauczycieli czasie do wskazanych przez nich kanałów dostępu. Jednocześnie przypominamy, dbajcie o bezpieczeństwo dzieci w sieci. Niech wirtualna rzeczywistość nie zastąpi im realnego świata.

Na każdym etapie ważne jest podejmowanie rozmów z dzieckiem o jego bezpieczeństwie oraz pomoc w przypadku problemów. Zdarza się, że rodzice nie podejmują tematu bezpieczeństwa w internecie, ponieważ postrzegają  dziecko jako użytkownika bardziej zaawansowanego technicznie i niepotrzebującego pomocy. Być może najmłodsze pokolenie jest biegłe w dziedzinie technologii, jednak brak wiedzy oraz doświadczenia życiowego może przyczynić się do zaistnienia sytuacji ryzykownych. Zachęcamy do odwiedzenia stron http://www.dzieckowsieci.pl/http://www.bezpieczneinterneciaki.pl/jak-zadbac-o-bezpieczenstwo-dzieci-w-internecie/

Na stronach Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej znajdą Państwo  serwisy, z których można czerpać pomysły, ale i korzystać z ich gotowych zasobów, jak Epodreczniki, wolnelektury.gov.pl.

Dla ósmoklasistów na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z egzaminem ósmoklasisty.

Telewizja Polska na stronie udostępniła ofertę programową dostosowaną do potrzeb uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wśród nich znajdują się programy, filmy i Teatry Telewizji będące ekranizacją lektur obowiązkowych i uzupełniających. Dodatkowym działaniem jest udostępnienie w paśmie TVP Vod czterech specjalnych kolekcji zawierających materiały podzielone na kategorie dostosowane zarówno do najmłodszych, jak i starszych uczniów.

                                                                                  Dyrekcja i Nauczyciele

Nasz Facebook