🦮👨‍🦯MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ NIEWIDOMYCH 🦮👩‍🦯

W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Każdy inny – wszyscy równi” w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Niewidomych.

Uczniowie klasy IV obejrzeli film „N jak niewidomy”, który przybliżył im problemy ludzi niewidzących. Wykonali też zadania, podczas których mieli okazję poznać trudności życia codziennego ludzi z tą niepełnosprawnością.
Uczniowie przekonali się, że nawet najprostsze czynności – nalanie wody do szklanki, przejście po nieznanym terenie, pisanie, rozpoznanie przedmiotu dotykiem – mogą stanowić ogromną trudność dla osób niewidomych czy niedowidzących.

Lekcja ta uwrażliwiła naszych uczniów na problemy osób niewidomych. Pokazała też, że z odrobiną naszej pomocy niepełnosprawni mogą w pełni czerpać z życia 🤝💛.

Nasz Facebook
Ważne informacje

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kościelcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych

i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://spkoscielec.pl/

czytaj dalej…