🕯️DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ W ZS-P W KOŚCIELCU 🕯️

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, która miała miejsce w 1940 roku.

Bestialskim strzałem w tył głowy z rąk Sowietów zginęło wówczas 22 tysiące polskich obywateli, którzy gotowi byli walczyć w obronie ojczyzny – oficerów, policjantów, profesorów, lekarzy, nauczycieli, literatów, dziennikarzy, inżynierów, prawników i duchownych. Jednym z poległych był nauczyciel naszej szkoły Stanisław Fijałkowski.
Minutą ciszy uczczono również pamięć ofiar katastrofy samolotu Tu-154, którym na obchody zbrodni katyńskiej do Smoleńska leciała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele.
Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, wprowadzając wszystkich obecnych w przejmujący, pełen zadumy nastrój. Jak mówił Jan Paweł II: „Ta żywa pamięć powinna być zachowana jako przestroga dla przyszłych pokoleń”.

Nasz Facebook
Ważne informacje

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kościelcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych

i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://spkoscielec.pl/

czytaj dalej…