📢 📚 PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE 📚📢

DRODZY UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE I RODZICE❕

Biblioteka szkolna ZS-P w Kościelcu już drugi raz przyłączyła się do akcji „Przerwa na czytanie”, która polega na biciu rekordu w czytaniu na przerwie przez jak największą liczbę osób📖🤗. Akcja ta zyskuje ogromną popularność – została nagrodzona w konkursie na najlepszy pomysł promujący czytelnictwo Zwyrtała 2023📚.

⭐️W środę 18 października cała społeczność szkolna weźmie udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na szkolnej przerwie 🤩📖📚. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do promowania czytelnictwa w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom 🏫👍.

⭐️W ubiegłym roku padł niewyobrażalny rekord – w akcji wzięło udział ponad 579 tysięcy osób z 22 państw i 2667 instytucji💪👏👏, a nasza społeczność przyczyniła się do tego sukcesu😍! Liczymy, że w tym roku nie będzie inaczej 😉.

⭐️Przebieg akcji⬇️

➡️W środę 18 października każdy uczeń przynosi do szkoły wybraną/ulubioną książkę 📖 i czyta ją podczas szkolnych przerw.

➡️Na drugiej przerwie (godz. 9.35 – 9.45) wszyscy uczniowie jednocześnie na przyporządkowanych swoim salom korytarzach szkolnych czytają przyniesione przez siebie książki📚.

➡️Na pierwszym piętrze, obok biblioteki szkolnej, będzie przygotowana „Strefa Czytania” dla uczniów klas I-III – tam dla chętnych dzieci podczas przerw książki będą czytać wolontariusze 😊.

➡️ Klasy I-III wezmą w tym dniu (3. godz. lekcyjna) udział w międzyklasowym konkursie wiedzy o bajkach pt. „Bajki uczą”👸🐉🧙.

➡️ Odbędzie się wtedy także kiermasz książek, będzie też możliwość zapoznania się z najnowszą ofertą biblioteki szkolnej👏😊📚.

➡️Do udziału w akcji gorąco zachęcamy również nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców naszych uczniów 🤗📖.

Liczymy na Wasze zaangażowanie w przebieg akcji🤩. Czytajcie z nami👍😊!

Nasz Facebook
Ważne informacje

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kościelcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych

i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://spkoscielec.pl/

czytaj dalej…