📢 📚 PRZERWA NA CZYTANIE📚📢

DRODZY UCZNIOWIE❕

Biblioteka szkolna ZS-P w Kościelcu ogłasza udział w akcji „Przerwa na czytanie”, która polega na biciu rekordu w czytaniu na przerwie przez jak największą liczbę osób📖🤗.

W piątek 21 października cała społeczność szkolna weźmie udział w III Międzynarodowej Edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na szkolnej przerwie 🤩📖📚. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do promowania czytelnictwa w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 🏫👍.

W ubiegłym roku w akcji wzięło udział prawie 700 tysięcy osób 🤗, a w tym roku organizatorzy liczą, że liczba ta będzie jeszcze wyższa 🤩.

➡️W piątek 21 października każdy uczeń przynosi do szkoły wybraną/ulubioną książkę 📖.

➡️Na drugiej przerwie (godz. 9.35 – 9.45) uczniowie na przyporządkowanych swoim salom korytarzach szkolnych czytają przyniesione przez siebie książki📚.

➡️Na pierwszym piętrze, obok biblioteki szkolnej, będzie się mieścić „Strefa Czytania” dla uczniów klas I-III, tam dla chętnych dzieci książki będą czytać nauczyciele i starsi koledzy 😊.

➡️Uczniów klas I-IV zachęcamy do przebrania się za ulubioną postać z bajki/książki i tym samym wzięcia udziału w konkursie na „NAJBARDZIEJ KREATYWNE PRZEBRANIE ZA POSTAĆ ZE ŚWIATA KSIĄŻKI” 👸🐉🧙🦹. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody (kto się domyśla, jakie to będą nagrody🤫😉?).

➡️ W tym dniu będzie można zapoznać się z nowościami książkowymi, które dzięki staraniom pani dyrektor znalazły się w zbiorach naszej biblioteki 👏😊📚.

➡️Do udziału w akcji gorąco zachęcamy również nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców naszych uczniów 🤗📖.

Liczymy na Wasze zaangażowanie w przebieg akcji🤩. Czytajcie z nami👍😊!

Nasz Facebook
Ważne informacje

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kościelcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych

i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://spkoscielec.pl/

czytaj dalej…