🌞📚 ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH – PIKNIK Z KSIĄŻKĄ 📚🌞

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji ZS-P W Kościelcu przyłączyło się do udziału w ogólnopolskiej akcji „Piknik z książką”.

Głównym jej celem jest propagowanie czytelnictwa, promocja korzyści płynących z czytania oraz rozbudzanie postawy szacunku wobec własności intelektualnej.

Uczniowie klas I-III, w otoczeniu natury i wiosennych promieni słońca🌞☀️, wysłuchali fragmentu książki Z. Staneckiej pt. „Wielka księga przygód Basi”📖. Potem aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat poznanych bohaterów i ich zachowań. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się także, co to jest własność intelektualna oraz plagiat.

Była to niezwykle przyjemna i cenna lekcja dla naszych uczniów 📖👍, gdyż jak mówiła Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Nasz Facebook
Ważne informacje

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kościelcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych

i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://spkoscielec.pl/

czytaj dalej…