PASOWANIE NA CZYTELNIKA PIERWSZOKLASISTÓW W ZS-P W KOŚCIELCU

13 maja odbyło się w naszej szkole PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Najmłodsi uczniowie poznali już wszystkie literki, dzięki czemu sami mogą zacząć zgłębiać świat książek.
Odświętnie ubrani pierwszoklasiści zwiedzili najpierw bibliotekę i poznali zasady w niej obowiązujące. Następnie odwiedziła ich Pani Książka, która pożaliła się, że czasem czytelnicy źle ją traktują. Poprosiła dzieci, aby dbali o nią, dzięki czemu będzie służyć innym przez wiele lat.

W kolejnej części uroczystości uczniowie wzięli udział w konkursie pt. „W świecie bajek i baśni”. Młodzi czytelnicy losowali zagadki na temat postaci z bajek i baśni, w drugim etapie losowali rekwizyty baśniowe. Do ostatniego etapu komisja konkursowa wyłoniła pięciu uczniów, którzy w finale musieli zmierzyć się z zadaniem Kopciuszka, a dokładnie – w jak najkrótszym czasie oddzielić groch od fasoli. Pozostali uczniowie dopingowali kolegom, dzięki czemu konkurs przebiegał w radosnej i życzliwej atmosferze, a miejsca uplasowały się następująco:
I miejsce – Maja Krzyszczyk
II miejsce – Dawid Kubicki
III miejsce – Paweł Mstowski

Na uroczystości komisja wyłoniła również MISTRZÓW PIĘKNEGO CZYTANIA, a zostali nimi Alicja Bryja oraz Bartosz Gawron.
Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
Wtedy przyszedł czas na najważniejszą część uroczystości – pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani przez panią dyrektor Małgorzatę Ciecierską na czytelników. Klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, a każdy młody czytelnik otrzymał zakładkę i zestaw książek. Wśród nich znalazła się także wyprawka czytelnicza „Pierwsze abecadło” podarowana pierwszoklasistom przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek” realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.
Na zakończenie uczniowie dostali zadanie domowe – wykonać rysunek pt. „Moja pierwsza wizyta w szkolnej bibliotece”, z których powstała efektowna wystawa prac. Wtedy też uczniowie ponownie odwiedzili bibliotekę, tym razem już, aby pierwszy raz samodzielnie wypożyczyć książkę.
Wszystkich pierwszoklasistów serdecznie witamy w gronie czytelników! Życzymy Wam, aby czytanie stało się Waszą pasją, gdyż jak mówił Cyceron: „Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli”.

P. Pijanka

Nasz Facebook

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych (IOD)

– mgr inż. Dagmara Witczak e-mail: dw_iod@onet.pl

Ważne informacje

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kościelcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych

i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://spkoscielec.pl/

czytaj dalej…