Wolontariat

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która gra już 30. raz !
Szkolni wolontariusze zbierają pieniądze na terenie szkoły jeszcze tylko przez 5 dni – do piątku. Wszystkich, którzy chcą wspomóc zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wad wzroku, gorąco zachęcamy do włączenia się w zbiórkę.
Pomaganie jest proste !

„Kotki dla Agatki”

14 grudnia w naszej szkole organizowana jest akcja „Kotki dla Agatki”.
W tym dniu uczniowie i nauczyciele zamieniają się w koty. Zakładamy kocie uszy, rysujemy wąsy, wybieramy kocie wzory na ubraniu.
Wszystko to, aby wesprzeć 7 – letnią Agatkę z Częstochowy, dla której jedynym ratunkiem jest leczenie w Szpitalu Dziecięcym w St. Louis w Stanach Zjednoczonych. Koszty leczenia są gigantyczne i sięgną ok. 8 mln złotych. U dziewczynki zdiagnozowano guza mózgu – rdzeniaka zarodkowego – IV stopień złośliwości.
Zbiórka pieniążków w naszej szkole będzie trwać od 8 grudnia do 20 grudnia. Każda złotówka się liczy.
ZOSTAŃ POMAGACZEM, PRZYSTĄP DO ARMII I URATUJ Z NAMI AGATKĘ!!!
MOŻESZ RÓWNIEŻ WESPRZEĆ ZBIÓRKĘ NA
www.siepomaga.pl/WALECZNA-AGATKA

14 grudnia w ZS-P W Kościelcu trwała akcja „Kotki dla Agatki”. Uczniowie założyli kocie uszy, namalowali wąsy, założyli koszulki z motywami kotków, a wszystko to, aby pokazać swoje wsparcie dla chorej dziewczynki.
Wolontariusze zbierali pieniądze do puszki, odbył się także kiermasz świątecznych pierników. Dochód z ich sprzedaży w całości wsparł leczenie dziewczynki.
Łącznie udało nam się zebrać 2490 zł. Pieniążki zostały wpłacone dla Agatki poprzez zbiórkę siepomaga.pl.
Szkolne Koło Wolontariatu po raz kolejny pragnie z całego serca podziękować uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w zbiórkę na rzecz Agatki Kuberskiej.

Zbiórka makulatury


Przypominamy, że do końca listopada trwa zbiórka makulatury, która w całości zostanie przekazana na leczenie Zuzi Karoń, mieszkanki Kłomnic (szczegóły zbiórki na plakacie).
W tym roku bierzemy także udział w kampanii Pola Nadziei, która jest ogólnopolską kwestą na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Przebiega ona w dwóch etapach – jesienią zakupujemy i sadzimy żonkile, a wiosną, gdy zakwitną – dokumentujemy pracę, pokazując nasze wsparcie dla cierpiących. Zakup jednej cebulki to koszt 2 zł. Każdy może zakupić ich dowolną ilość. Pamiętajmy, pomagając chorym, przekraczamy barierę lęku przed śmiercią i dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi. Zbiórka zakończy się 20 października – wtedy opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu zakupią cebulki żonkili. Pod koniec miesiąca odbędzie się wspólne sadzenie kwiatów.
19 października kończy się zbiórka darów – artykułów spożywczych, szkolnych, zabawek i słodyczy w ramach akcji „Święty Mikołaj na Kresach”. 🎁 Bardzo dziękujemy naszym darczyńcom! Wszystkich, którzy nie zdążyli włączyć się w akcje, gorąco zachęcamy! Pamiętajmy, dobro powraca!

ŻONKILOWE POLA NADZIEI

Dziś szkolni wolontariusze wykorzystali piękną pogodę i na specjalnie przygotowanym miejscu zasadzili zakupione wcześniej cebulki żonkili. Dzięki dobrowolnym wpłatom naszych uczniów i nauczycieli zebraliśmy 280 zł i cała ta kwota została przekazana podopiecznym Hospicjum Częstochowskiego przy ul. Krakowskiej 45 a.
Uwrażliwianie młodzieży na pomoc drugiemu człowiekowi jest niezwykle cenną lekcją pokory, tolerancji i empatii.
Solidaryzując się z osobami objętymi opieką hospicyjną, uczniowie będą dbać i pielęgnować „Żonkilowe Pole Nadziei”, licząc na wspaniałe efekty wiosną.

UDZIAŁ W AKCJI SZKOŁA PAMIĘTA


ZS-P W Kościelcu przyłączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.
Ma ona na celu upamiętnianie ważnych rocznic, wydarzeń, postaci historycznych oraz dzielenie się relacjami z tych przedsięwzięć w mediach społecznościowych.
Dziś z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły odwiedzili pomnik Jana Pawła II w Kościelcu. Zapalili symboliczny znicz i pomodlili się na znak pamięci i szacunku.
Pamiętamy!

SZLACHETNA PACZKA


W tym roku Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kościelcu podjął się wyzwania i przystąpił do akcji „Szlachetna Paczka”. Wybraliśmy rodzinę, zobowiązując się tym samym do spełnienia minimum trzech podstawowych jej potrzeb.
Po raz kolejny liczymy na wielkie serca całej społeczności szkolnej . Wierzymy, że wspólnymi siłami skompletujemy paczkę, która przed Bożym Narodzeniem trafi do pani Joanny i jej wnuka.

Drodzy Uczniowie, drodzy Rodzice, szanowni Darczyńcy!
Brak nam słów, żeby opisać to, co działo się w naszej szkole w ciągu ostatnich trzech DNI . Brak słów, by wyrazić wdzięczność za Wasze zaangażowanie i hojność .
Po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy się jednoczyć w słusznej sprawie . Niemalże wszyscy uczniowie wraz z rodzicami, wszyscy nauczyciele oraz pracownicy szkoły, wielu przyjaciół naszej społeczności włączyło się w zbiórkę, dzięki czemu udało nam się skompletować Szlachetną Paczkę o szacowanej wartości na prawie 5.000 zł.
Potrzebująca rodzina otrzymała tonę węgla, kilka par butów, ubrania, żywność, środki czystości, upominki świąteczne – kosmetyki, a także bony żywnościowe .
Szkolni wolontariusze spakowali dary, które w Weekend Cudów trafiły do wybranej przez nas rodziny .
W podziękowaniu od wolontariuszy Szlachetnej Paczki otrzymaliśmy dyplom i świąteczne upominki , które symbolicznie przekazujemy Państwu – wszystkim, którzy dołożyli do zbiórki swoją cegiełkę, niezależnie od jej wartości . Z całego serca dziękujemy za Wasze dobre serca i poświęcenie .
Szczególne podziękowania za wyjątkową ofiarność przekazujemy raz jeszcze naszym radnym – Pani Dianie Jarczok, Pani Katarzynie Kapicy, Pani Halinie Majewskiej i Panu Marcinowi Kowalczykowi, właścicielowi firmy Adonis – Panu Jackowi Kowalczykowi, Państwu Annie i Dariuszowi Bączkom, Państwu Aleksandrze i Marcinowi Kusiom, Państwu Agnieszce i Marcinowi Sikorom, Państwu Justynie i Marcinowi Kościelakom, Państwu Małgorzacie i Marcinowi Wójcikom, Państwu Ewelinie i Tomaszowi Jędryszkom, Państwu Paulinie i Adrianowi Pijankom, Państwu Monice i Piotrowi Piechowiczom, Pani Dorocie Nowickiej, Paniom Kamili i Klaudii Rybak z firmy Oriflame.
Trudno wymienić wszystkich zaangażowanych w zbiórkę, ponieważ swój udział w niej miało ponad sto osób. Wszystkim z całego serca DZIĘKUJEMY ! Doceniamy Państwa dobroć i umiejętność dzielenia się z drugim człowiekiem . Największą nagrodą niech będzie dla nas podarowanie prawdziwej lekcji wychowania naszym uczniom.

Pamiętajmy w tym przedświątecznym czasie, że jak mówił A. Schweitzer „Szczęście to jedyna rzecz, którą się mnoży, jeśli się ją dzieli” . Dzielmy się więc swoim szczęściem, a wróci do nas ze zdwojoną siłą .

 Życzymy Państwu, byście siedząc przy wigilijnym stole ze świadomością, że dzięki Wam potrzebująca rodzina spędza święta przy zastawionym stole w ciepłym domu, mogli pełniej przeżywać Cud Narodzin Bożego Dzieciątka.

ZBIÓRKA MAKULATURY

Szkolne Koło Wolontariatu pragnie serdecznie podziękować za zaangażowanie w zbiórkę makulatury na rzecz Zuzi Kaproń.
Wspólnymi siłami zebraliśmy ponad tonę surowców, który odebrała z naszej szkoły Ochotnicza Straż Pożarna z Kłomnic. Pieniądze ze sprzedaży makulatury w całości będą przeznaczone na leczenie dziewczynki. 

Pomagamy Polskim Dzieciom i Polakom na Kresach

Włączamy się w charytatywną zbiórkę wspierającą potrzebujących Polaków na Kresach
W ubiegłych latach pokazaliśmy, że potrafimy się dzielić. Ogromna ilość darów od naszej społeczności szkolnej została za pośrednictwem Towarzystwa Patriotycznego Kresy w Częstochowie przekazana naszym rodakom.
Tegoroczna zbiórka potrwa do 19 października. Darczyńców prosimy o przynoszenie do szkoły artykułów spożywczych i słodyczy z długim terminem ważności, artykułów szkolnych oraz zabawek (gry planszowe, puzzle, maskotki). Prezenty rozda potrzebującym Święty Mikołaj. 
 Z całego serca zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki. Pamiętajmy, dobro powraca! 

Drodzy Darczyńcy!
Dziękujemy za Wasze wielkie serca💚.
Kolejny raz pokazaliście, że liczy się dla Was los potrzebujących 👍, zebraliśmy ogromną ilość żywności, słodyczy, zabawek i przyborów szkolnych😍.
Szkolni wolontariusze spakowali dary, które zostały przekazane Towarzystwu Patriotycznemu KRESY w Częstochowie i wkrótce trafią one do naszych rodaków.
Dziękujemy ❤️❤️❤️

Nasz Facebook
Ważne informacje

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kościelcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych

i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://spkoscielec.pl/

czytaj dalej…