NARODOWE CZYTANIE 2021 W ZS-P W KOŚCIELCU

W tym roku ponownie wzięliśmy udział w objętym honorowym patronatem pary prezydenckiej Narodowym Czytaniu. Była to jubileuszowa, dziesiąta odsłona tego wielkiego wydarzenia, którego głównym celem jest promowanie literatury i kultury.

Tegoroczna lektura – „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej – to dramat z ponadczasowym przesłaniem. Obnaża ludzkie zakłamanie, dwulicowość, kołtuństwo i życie na pokaz. Dziś, w dobie rozkwitu Internetu i social mediów, szczególnie ważne jest, aby młodzi ludzie potrafili odróżniać prawdę od zakłamania. Dlatego na początku spotkania pani dyrektor Małgorzata Hutny wprowadziła publiczność w świat lektury, zwróciła uwagę na aktualność problemu, jakim jest dbanie o swój wizerunek i brak uczciwości. Następnie uczniowie klasy VIIIa: Amelia Jędryszek, Nadia Gdawiec, Sandra Woźniak, Dominik Krawczyk oraz Kamil Zajder przedstawili inscenizację kilku scen lektury. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami, gdyż znakomicie oddali charaktery postaci, a na przygotowanie występu mieli zaledwie kilka dni.

Jesteśmy dumni, że już od najmłodszych lat umożliwiamy naszym uczniom obcowanie z wysoką kulturą i literaturą. Z niecierpliwością czekamy na koleją odsłonę Narodowego Czytania.

Nasz Facebook

sierpień 2022
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych (IOD)

– mgr inż. Dagmara Witczak e-mail: dw_iod@onet.pl

Ważne informacje

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kościelcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych

i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://spkoscielec.pl/

czytaj dalej…