GMINNA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W ZS-P W KOŚCIELCU

W tym roku organizatorami Gminnych Obchodów Święta Niepodległości wraz z Wójtem Gminy Rędziny Panem Pawłem Militowskim był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kościelcu.


Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztów sztandarowych wszystkich szkół w naszej gminie i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie Pani Dyrektor Małgorzata Hutny przywitała wszystkich zaproszonych gości, przypomniała istotę tego święta i oddała głos uczniom, którzy przenieśli publiczność w podróż do przeszłości, opowiadając o heroicznej postawie naszych rodaków. Poruszające przemowy, pełne cierpienia utwory liryczne, niosące nadzieję pieśni i w końcu przepełnione emocjami inscenizacje wywołały wzruszenie wśród widowni. Magia dzisiejszego występu przypomniała nam, jak wiele wycierpiała nasza ojczyzna, ilu ludzi oddało za nią życie, ile krwi przelano, byśmy dziś żyli w wolnym kraju.
Optymistyczny akcent kończący przedstawienie, podczas którego uczniowie, trzymając barwy narodowe w dłoniach, wspólnie odśpiewali „Wolność kocham i rozumiem, Wolności oddać nie umiem”, skłonił do refleksji i pokazał, że wolność nie jest nam dana na zawsze. Nieustannie musimy o nią dbać, pielęgnując również pamięć o bohaterstwie i odwadze naszych przodków, bo jak mówił Józef Piłsudski:
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Po występie artystycznym uczniów na scenie pojawił się Zespół Śpiewaczy Kościelanki, który dał koncert pieśni patriotycznych. Uroczyste spotkanie zakończył swoją przemową Wójt Gminy Rędziny Paweł Militowski, który, nie kryjąc wzruszenia, podziękował wszystkim mającym swój udział w przygotowaniu spektaklu.

Nasz Facebook

Listopad 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych (IOD)

– mgr inż. Dagmara Witczak e-mail: dw_iod@onet.pl

Ważne informacje

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kościelcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych

i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://spkoscielec.pl/

czytaj dalej…