📚🤗 „PRZERWA NA CZYTANIE” W ZS-P W KOŚCIELCU 🤗📚

Dziś na szkolnych korytarzach mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki – uczniów zaczytanych w ulubionych książkach 📖 🤩👏. Czytali wszyscy – nauczyciele i uczniowie, a tym najmłodszym, w specjalnie przygotowanej „Strefie czytania”, czytali nauczyciele i dyrekcja👍.

Wzięliśmy tym samym udział w III Miedzynarodowej Edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie to odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom, a jej celem jest promocja czytelnictwa i pokazanie dzieciom, że obcowanie z książką ma same zalety i może być ogromną przyjemnością 📖🤗.

Z okazji tego niecodziennego wydarzenia chętni uczniowie przebrali się za postacie ze świata książki i wzięli udział w konkursie na najbardziej kreatywne przebranie 🥳🧙🐉👸🦹. Miło nam ogłosić, że nagrody główne powędrowały do:

🥇I MIEJSCE – Zuzanna Majdzik, kl. II

🥈II MIEJSCE – Adriana Policińska, kl. III

🥉III MIEJSCE – Michalina Kościelak oraz Lena Magierska, kl. I

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy zamienili się w postacie z książek👏🤗. Dzięki Wam w naszej szkole panowała dziś baśniowa, magiczna i wyjątkowa atmosfera 🥳🐉👸🦹. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy pomysłowości👏👏👏📜!

Przy okazji tego wydarzenia społeczność szkolna miała również okazję zapoznać się z nowościami książkowymi, które dzięki staraniom pani dyrektor Małgorzaty Hutny znalazły się w zasobach szkolnej biblioteki. Środki na zakup książek pozyskaliśmy w ramach Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa 📚👍.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w akcji 👍👏📖. Udowodniliśmy, że: „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” W. Szymborska.

Wyniki akcji i ostateczną liczbę osób czytających na przerwie poznamy na początku grudnia 👍😊.

Nasz Facebook
Ważne informacje

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kościelcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych

i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://spkoscielec.pl/

czytaj dalej…