Europejski Dzień Języków Obcych

W naszej szkole odbyły się obchody  Europejskiego  Dnia Języków Obcych, który przypada na 26 września.
W roku 2001, dzień ten ogłosiła Rada Europy, pragnąc zwrócić uwagę na znaczenie nauki języków. Znajomość języków w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna.
Już Johann Wolfgang von Goethe był tego świadom, ponieważ uważał, że „Iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem”.
Wszyscy wiemy, że nauka języków przynosi wiele korzyści zarówno młodym jak i starszym ludziom.Nigdy nie jesteś zbyt stary, by uczyć się języków i korzystać z możliwości jakie otwiera ich znajomość.
Podczas wakacji wiele podróżujemy. Uczmy się więc podstawowych zwrotów języka kraju, w którym przebywamy. Wykorzystamy je w hotelu, restauracji, w sklepie czy pozdrawiając przechodnia w jego ojczystym języku.

Dziś w naszej szkole, poznaliśmy  klimat poszczególnych krajów. Eksperci z każdej klasy nauczyli nas jak brzmi kocham Cię, proszę, dziękuję i  przepraszam w danym języku. Klasy popisały się również znajomością liczenia do dziesięciu, odśpiewaniem „Panie Janie”, hitu „Sofia”, tańcem węgierskim i grecką Zorbą oraz pokazem mody prosto z Francji.

Po zakończeniu części artystycznej dokonaliśmy degustacji przysmaków według przepisów z kraju i zagranicy.Starczyło dla wszystkich i smakowało wyśmienicie.

Dziękujemy dzieciom, wychowawcom i rodzicom za wyjątkowe zaangażowanie.To pięknie, że są wydarzenia, podczas których działamy razem i wzajemnie się wspieramy.    

      Otrzymaliśmy również wiele prac na konkurs „Logo koszulki „. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i weną twórczą. 

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Maja Reterska /Pola Pijanka

II miejsce – Natalia Klimaszewska/ Michał Orszulak

III miejsce – Nicola Gdawiec/Oliwier Małolepszy

Gratulujemy!!!!!

Katarzyna Kołomycew